Skontaktuj się z nami w sprawie wizyty:

zwiń [contact-form-7 404 "Not Found"]

Katarzyna Bajszczak

psychoterapeuta

Doktor nauk medycznych, psycholog-seksuolog kliniczny, seksuolog dziecięcy, psychoterapeuta osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego. Doświadczenie w pracy klinicznej zdobywała m.in. w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia SWZPZPOZ w Warszawie, w Poradni Zdrowia Psychicznego SZPZLO Warszawa-Praga Południe oraz w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, gdzie pracuje od 2007 roku w Poradni Psychiatrycznej, oraz Poradni Endokrynologicznej.

Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Warszawskim i w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz studiów doktoranckich na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Rozprawę doktorską poświęconą jakości życia osób z zaburzeniami różnicowania płciowego pisała pod kierunkiem prof. Jolanty Słowikowskiej-Hilczer, a recenzentami jej pracy byli prof. Maria Beisert oraz prof. Zbigniew Izdebski. Ukończyła dwuletnie podyplomowe studia specjalizacyjne z seksuologii klinicznej, a także czteroletnią szkołę psychoterapii prowadzoną przez Centrum Terapii Poznawczo-Behawioralnej oraz Oxford Cognitive Therapy Centre.

Uczestniczy w krajowych i międzynarodowych naukowych projektach badawczych dotyczących funkcjonowania osób z zaburzeniami rozwoju płci. Prowadzi zajęcia dydaktyczne dla lekarzy, psychologów i studentów oraz warsztaty dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Regularnie bierze udział w konferencjach, sympozjach i szkoleniach poświęconych zaburzeniom psychicznym, seksuologicznym oraz endokrynologicznym. Ma na swoim koncie publikacje naukowe jako główny autor, m.in. w „Seksuologii Polskiej” oraz „Endokrynologii Pediatrycznej”.

Jest ekspertem Portalu Zdrowia Seksualnego oraz Portalu Zdrowia Dziecka. Zainteresowania naukowe i zawodowe to zaburzenia rozwoju płci i dojrzewania płciowego, społeczne funkcjonowanie osób z wadami wrodzonymi narządów płciowych oraz związane z tym stosunek do własnego ciała, stygmatyzacja i lęk przed oceną. Pracuje z dorosłymi oraz z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami identyfikacji płciowej.

Poznaj też innych specjalistów