Terapia rodzinna to forma pomocy psychologicznej, która obejmuje nie tylko osobę przejawiającą określone trudności (np. dziecko), ale również jego rodzinę. Często zdarza się, że funkcjonowanie osoby wymagającej pomocy psychologicznej/psychiatrycznej wpływa na relacje pomiędzy wszystkimi członkami rodziny, a także rodzina ma istotny wpływ na powodzenie indywidualnego procesu terapeutycznego. Terapia rodzinna pozwala też głębiej zrozumieć relacje pomiędzy rodzicami i dziećmi. Na spotkaniach rodzinnych każdy z członków rodziny ma szansę przedstawić swój własny punkt widzenia na problem oraz na nowo zbudować komunikację, współpracę i wzajemne zrozumienie.
Terapia rodzinna to forma pomocy przeznaczona dla rodzin przeżywających trudności wychowawcze z dziećmi na każdym etapie ich rozwoju, borykających się z różnego rodzaju kryzysami rodzinnymi, doświadczających okresowych bądź stałych, uporczywych konfliktów wewnątrzrodzinnych.
Zapraszamy rodziny, które:
- są w kryzysowej sytuacji (przeżyły śmierć bliskich, chorobę, rozwód, utratę pracy);
- mają trudność w komunikacji, są w konflikcie, nie potrafią się odnaleźć w nowej sytuacji;
- jeden z członków rodziny jest chory (anoreksja, bulimia, depresja, nerwica) i owa trudność zakłóca funkcjonowanie całej rodziny;
- wszystkich, którzy potrzebują wsparcia w dokonaniu zmian w życiu rodzinnym.
Terapia rodzinna służy:
- poprawie komunikacji w rodzinie,
- określeniu potrzeb i oczekiwań jej członków,
- poprawie relacji między członkami rodziny,
- wprowadzeniu zmian ustalonych przez rodzinie.
Sesje odbywają się z częstotliwością co 2-3 tygodnie, trwają od 60 do 90 minut, prowadzone są przez dwóch terapeutów i poprzedzone są konsultacjami.
Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą specjalistów w zakładce ZESPÓŁ oraz WSPÓŁPRACA.