Powrót

Warsztaty komunikacji i rzemiosła dla młodzieży

To letnia propozycja dla uczestników mających trudności z odnalezieniem się w grupie, korzystających z pomocy psychologicznej i osób z diagnozami. Zajęcia dzięki połączeniu rzemiosła z warsztatami komunikacji pozwalają na doskonalenie umiejętności wyrażania potrzeb i opinii, prowadzenia rozmowy, a także poznanie rówieśników w bezpiecznej przestrzeni. Jednocześnie proces tworzenia zapewnia pracę nad budowaniem pewności siebie i ćwiczeniem cierpliwości. Umożliwiamy odpoczynek w ogrodzie, wyciszenie się w pomieszczeniach Instytutu.  

Co kryje się pod pojęciem rzemiosła?

  • ceramika, 
  • szycie na maszynie do szycia,
  • dzierganie z włóczki, 
  • tworzenie zabawek i biżuterii. 

Poznajemy materiały i techniki tworzenia, wykonujemy prace pokazujące nam możliwości materiałów, następnie projektujemy i realizujemy pomysły. Jest to szansa na odkrycie atrakcyjnych aktywności, które po wakacjach mogą stanowić alternatywę dla spędzania czasu przed ekranem, a może nawet przerodzić się w hobby.

Poza tworzeniem przeżywamy przygody i doświadczamy różnych emocji grając w GRY PLANSZOWE.

Jest to przestrzeń na spotkanie uczestników zarówno z ich mocnymi stronami, jak i obszarami, w których czują się niepewnie. Grając rozwijamy wyobraźnię przestrzenną i umiejętności językowe, zdolności matematyczne i logicznego myślenia, umiejętności przewidywania i współpracy. Granie to też czas wspólnego śmiechu, współzawodnictwa, zmiennych nastrojów, czas, w którym można dostać i dawać wsparcie, poczuć korzyści płynące z przebywania w grupie.

 

SKRÓT NAJWAŻNIEJSZYCH INFORMACJI: 

Warsztaty odbywają się od poniedziałku do piątku przez 4 godziny codziennie. Zapewniamy kameralne grupy do 6 osób. 

Uczestnictwo poprzedzone jest konsultacją.

Prowadzący: Karolina Wojciechowska, Sławomir Ostrowski.

Zapisy prowadzimy przez ankietę, którą można uzupełnić tutaj lub telefonicznie pod numerem: 514 900 604. Po zgłoszeniu zostaną Państwo wraz z dzieckiem zaproszeni na konsultację. 

Zajęcia planowane są w terminie 10-14.07, 24-28.07, w godzinach 11.00-15.00, grupy zostaną utworzone w zależności od liczby zgłoszonych chętnych.

Koszt to 900 zł.
Przy zapisie do 31.05 wynosi 800 zł. 

Szukasz nowych dróg rozwoju?