Powrót

Warsztaty komunikacji i rzemiosła dla młodzieży

Warsztaty komunikacji z rzemiosłem w tle to zajęcia dla młodzieży umożliwiające uważne spędzenie czasu z rówieśnikami_czkami. Letnia propozycja dla uczestników_czek mających trudności z odnalezieniem się w grupie, korzystających z pomocy psychologicznej i osób z diagnozami. Ponadto zajęcia dzięki połączeniu rzemiosła z warsztatami komunikacji pozwalają na pracę nad pewnością siebie, na wyciszenie i oczywiście na rozwijanie kreatywności. Zajęcia prowadzimy również dostosowując się do  potrzeb uczestników_czek, nie wykluczone są inne aktywności, możliwość odpoczynku w ogrodzie, wyciszenia się w pomieszczeniach Instytutu, po prostu bycie tu i teraz w bezpiecznej atmosferze i podążanie za potrzebami.

Co kryje się pod pojęciem rzemiosła?

  • ceramika,
  • dzierganie z włóczki na obręczy dziewiarskiej,
  • tworzenie biżuterii,
  • makrama.

Najpierw poznajemy materiały, sposoby ich łączenia. Jest to szansa na odkrycie atrakcyjnej aktywności, które po wakacjach mogą stanowić alternatywę dla spędzania czasu przed ekranem, przerodzić się w jedyne w swoim rodzaju zainteresowanie.

Poza rzemiosłem jest możliwość przeżycia przygody, a przy tym różnych emocji grając w GRY PLANSZOWE. Jest to świetna pomoc w zaaranżowaniu w spotkanie uczestników_czek zarówno z ich mocnymi stronami, jak i obszarami, w których czują się niepewnie. Grając rozwijamy wyobraźnię przestrzenną i umiejętności językowe, zdolności matematyczne i logicznego myślenia, umiejętności przewidywania i współpracy. Granie to też czas wspólnego śmiechu, rywalizacji, zmiennych nastrojów, czas, w którym można dostać i dawać wsparcie, poczuć korzyści płynące z przebywania w grupie.

Zajęcia odbywają się w kameralnej grupie 6-8 osób. Grupy tworzone wiekowo (min. wiek 12 lat), +/- 2 lata różnicy wśród uczestników_czek i według możliwości uczestników_czek. W przypadku większej liczby osób chętnych, decyduje kolejność zgłoszeń.

Uczestnictwo poprzedzone jest płatną konsultacją (120 zł).

Terminy spotkań: 1-5.07.2024 oraz 5-9.08.2024

Wiek: powyżej 12 r.ż.

Godziny: 11:00-15:00

Koszt: 1100zł

Prowadzący: Karolina Wojciechowska, Sławomir Ostrowski

Zapisy pod numerem 514 900 604 lub w ankiecie tutaj

Szukasz nowych dróg rozwoju?