Powrót

Półkolonie z rzemiosłem i warsztatami komunikacji dla dzieci

Tę letnią propozycję kierujemy do uczestników mających trudności z odnalezieniem się w grupie, korzystających z pomocy psychologicznej i dzieci z diagnozami.

Zajęcia dla dzieci odbywają się od poniedziałku do piątku przez 7 godzin codziennie. Poza zajęciami z rzemiosła i warsztatami komunikacji organizowane są wyjścia na zewnątrz i zapewnione ciepłe posiłki. Uczestnik powinien mieć ze sobą drugie śniadanie i picie oraz ubranie na zmianę (odnosi się to do pobrudzenia w trakcie zabaw i pracy z gliną). 

Obydwie aktywności dają przestrzeń do przeżywania wachlarza emocji – emocji zarówno tych łatwych jak i trudnych w doświadczaniu. Prowadzący towarzyszą wspierając m.in. w: wypowiadaniu się, zadawaniu pytań, proszeniu i oferowaniu pomocy, szukaniu porozumienia z grupą, przeżywaniu przegranej, dziękowaniu, przepraszaniu, dzieleniu się, trwaniu w działaniu, mówieniu o swoich potrzebach, oczekiwaniach i obawach, wyrażaniu i przyjmowaniu opinii.

Rzemiosło czyli: ceramika, szycie na maszynie do szycia, dzierganie z włóczki, tworzenie zabawek i biżuterii to sposób, by dzieci poznały materiały, sposoby ich łączenia, ćwiczyły małą motorykę. Jest to szansa, by znaleźć atrakcyjne aktywności, które po wakacjach mogą stanowić alternatywę dla spędzania czasu przed ekranem.

Różnorodność gier planszowych pomaga zaaranżować spotkanie dzieci zarówno z ich mocnymi stronami, jak i obszarami, w których czują się niepewnie. Grając rozwijamy wyobraźnię przestrzenną i umiejętności językowe, zdolności matematyczne i logicznego myślenia, umiejętności przewidywania i współpracy. Granie to też czas wspólnego śmiechu, współzawodnictwa, zmiennych nastrojów, czas, w którym można dostać i dawać wsparcie, poczuć korzyści płynące z przebywania w grupie.

 

SKRÓT NAJWAŻNIEJSZYCH INFORMACJI: 

Zajęcia odbywają się w kameralnej grupie do 6 osób. 

Terminy spotkań – grupy zostaną utworzone w zależności od liczby zgłoszonych chętnych:
26-30 czerwca (brak miejsc)
3-7 lipca (brak miejsc)
17-21 lipca (brak miejsc)

Godziny: 9.00-16.00

Dziecko może wziąć udział w jednym lub większej ilości cykli, każdy tydzień jest inny, dostosowany do grupy i jej zainteresowań.

Zapewniamy obiad. 

Udział w warsztatach poprzedza rozmowa z rodzicami i dzieckiem (rozmowa płatna). 

Na koniec cyklu prowadzący mogą spotkać się z rodzicami i opowiedzieć o dziecku (rozmowa płatna) lub zorganizować wspólne spotkanie dla rodziców (w cenie).

Koszt zajęć: 1200 zł.

Koszt konsultacji: 100 zł.

Zapisy prowadzimy telefonicznie pod numerem: 514 900 604. Po zgłoszeniu zostaną Państwo wraz z dzieckiem zaproszeni na konsultację. 

 

O PROWADZACYCH

Karolina i Sławek od 12 lat razem prowadzą warsztaty rzemiosła dla dzieci i młodzieży kierując się przekonaniem, że działania manualne dają wyjątkową przestrzeń do indywidualnego rozwoju każdego uczestnika jak i doskonalenia jego umiejętności interpersonalnych. Lubią towarzyszyć młodym, słuchać ich, dzielić się doświadczeniami, lubią z nimi żartować i bawić się. Wspólne przebywanie w pracowni traktują jako klucz do nawiązywania relacji, które z kolei stanowią bazę do wspierania młodych w ich dojrzewaniu – poznawaniu siebie i świata.

Aktywności manualne i gry planszowe to worek pomysłów na wspólny czas z dziećmi – budowanie więzi, przekazywanie wartości, edukowanie.

 

Prowadzący zapraszają chętnych rodziców na spotkanie po wakacjach,
w trakcie którego podzielą się sposobami spędzania czasu wolnego z dziećmi, zaprezentują gry planszowe i opowiedzą o nieoczywistych korzyściach, jakie mogą płynąć z wprowadzenia proponowanych aktywności w życie rodzinne.

 

 

Szukasz nowych dróg rozwoju?