Powrót

Konsultacje dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu

W naszym ośrodku prowadzimy diagnozę i terapię dzieci w spektrum, zauważamy również potrzebę wsparcia rodziny a zwłaszcza rodziców.

Nie zawsze jest możliwość uzyskania wszystkich informacji na końcowym etapie diagnozy. Czasem zdarzają się sytuacje, które mają miejsce już długo po otrzymaniu zaleceń. Wszyscy się zmieniamy, dzieci dojrzewają, pojawiają się nowe potrzeby i czasami trudności.

Umożliwiamy rodzicom konsultację online z naszą specjalistką, Katarzyną Pęczak, która już wiele lat wpiera osoby w spektrum autyzmu i ich rodziny. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość skonsultowania swoich niepokojów, uzyskania informacji gdzie szukać pomocy. Jednak największą wartością jest możliwość wypracowania rozwiązania szytego na miarę.

Jak to działa?
Odbywa się rozmowa z rodzicem – zdalnie. Po przedstawieniu danej trudności specjalista podsuwa rozwiązania możliwe do zastosowania w codziennym funkcjonowaniu. Na kolejnym spotkaniu (po tygodniu bądź dłużej w zależności od potrzeby) omawiane są skutki wprowadzonych działań i ich ewentualna modyfikacja.
Jeśli nie ma się pewności albo jakieś zachowanie sprawia szczególną trudność, można przedstawić jego nagranie.

Prowadząca: Katarzyna Pęczak, więcej informacji w zakładce WSPÓŁPRACA.

  • Cena: 250 zł
  • Czas sesji: 50 min

Specjaliści prowadzący

Szukasz nowych dróg rozwoju?