To letnia propozycja dla uczestników mających trudności z odnalezieniem się w grupie, dla uczniów będących w edukacji domowej poszukujących grupy, młodzieży korzystającej z pomocy psychologicznej i osób z diagnozami, ALE NIEKONIECZNIE.
Co kryje się pod pojęciem rękodzieła?
- ceramika,
- tworzenie biżuterii,
- makrama,
- dzierganie z włóczki na obręczy dziewiarskiej,
- haft.
Najpierw poznajemy materiały, sposoby ich łączenia. Jest to szansa na odkrycie atrakcyjnej aktywności, które po wakacjach mogą stanowić alternatywę dla spędzania czasu przed ekranem, przerodzić się w jedyne w swoim rodzaju zainteresowanie.
Poza tym:
- będziemy grać w gry planszowe,
- wybierzemy się na wycieczkę do wspólnie wybranego miejsca (galeria/muzeum/park),
- razem zdecydujemy, którą odwiedzimy kawiarnię.
Zajęcia dzięki połączeniu rzemiosła z warsztatami komunikacji pozwalają w naturalnych okolicznościach doskonalić umiejętność: prowadzenia rozmowy, wyrażania potrzeb i opinii, reagowania na wypowiedzi innych, proszenia o pomoc, jej oferowania i przyjmowania oraz budowania współpracy w grupie.
Proces tworzenia zapewnia pracę nad wzmacnianiem pewności siebie i ćwiczeniem cierpliwości. Udział w warsztatach jest szansą na nawiązanie znajomości z osobami o podobnych zainteresowaniach oraz poznanie aktywności, które po wakacjach mogą stanowić alternatywę dla spędzania czasu przed ekranem.
Kameralna grupa, dwoje prowadzących i przytulna przestrzeń dają poczucie bezpieczeństwa.
Umożliwiamy odpoczynek w ogrodzie, wyciszenie się w pomieszczeniach Instytutu.
Kilka słów o walorach gier planszowych
Czas spędzany przy grach planszowych to czas wspólnego śmiechu, współzawodnictwa, zmiennych nastrojów, czas, w którym można dostać i dawać wsparcie, poczuć korzyści płynące z przebywania w grupie. Dzięki grom planszowym rozwijamy wyobraźnię przestrzenną i umiejętności językowe, zdolności matematyczne i logicznego myślenia, umiejętności przewidywania i współpracy.
Uczestnictwo poprzedzone jest płatną konsultacją (160 zł). Jeśli prowadzący znają dziecko spotkanie nie jest konieczne.
Terminy spotkań:
30.06-4.07.2025
18-22.08.2025
25-29.08.2025
Wiek: powyżej 12 r.ż.
Godziny: 11:00-15:00
Koszt: 1200zł
Prowadzący: Karolina Wojciechowska, Sławomir Ostrowski
Zapisy przez ankietę lub telefonicznie 514 900 604.