Powrót

Joga i uważność dla dzieci

Nowe zajęcia w ofercie Instytutu dla dzieci już od 3 r.ż bez względu na trudności z jakimi się mierzą. Poniżej opis:

 

Zapraszamy dzieci w podróż. Na każdym spotkaniu będziemy wędrowali do lasu, na wieś, lub do dżungli, na plaże i pustynie, będziemy pływali statkiem, jeździli pociągiem, będziemy zwiedzali dalekie kraje, inne planety, i bliskie tereny. W czasie opowieści/podróży, dzieci będą poruszały się w rytm muzyki (używamy instrumentów etnicznych), wykonywały pozycje zwierząt, naśladując ich ruchy, roślin i innych elementów przyrody. Dzieci poznają przy tym możliwości swojego ciała i zakresy ruchów, ucząc się prawidłowych postaw. Podstawą do tego będą pozycje jogi/asany, przedstawiane przez nauczycielkę ale także za pomocą kolorowych kart do jogi, z asanami, w formie obrazkowych przedstawień.

Będziemy też uczyli się prostych form koncentracji, radzenia sobie z różnymi emocjami (od złości i irytacji, poprzez smutek, strach, wstyd, itp.) ćwiczeń oddechowych, pracy z oczami i słuchem, uważności. W czasie zajęć wykonujemy praktyczne narzędzia pomagające nam okiełznać emocje (słoik emocji, mandale itp.) i szukamy wspólnie sposobów na harmonizowanie uczuć oraz ich wyrażanie.

Można dołączyć w dowolnym momencie cyklu zajęć, każdy nowy uczestnik jest wprowadzany do grupy przez prowadzącą. W zajęciach mogą brać udział również dzieci z trudnościami, orzeczeniami, czy diagnozami. Ważne jest, aby poinformować o sytuacji dziecka – także o szczególnych aktualnych wydarzeniach z życia – przy zgłoszeniu.

Zajęcia trwają 60 min

Dla dzieci od 3 r.ż.

Zapraszamy do zapisów pod numerem 514 900 604.

Lepsze relacje w rodzinie.