Powrót

JOGA DLA DZIECI-PODRÓŻ PRZEZ ZIMOWĄ BURZĘ…

… czyli jogowe sposoby na złość, przebodźcowanie i stresy dzieci.
Razem z dziećmi wejdziemy w opowieść o negatywnych, choć też bardzo potrzebnych emocjach. Dzięki takim emocjom dzieci budują swoje granice, intymność, przestrzeń.

Aspekt fizyczny:
Pokażemy sobie jak przez aktywność fizyczna, możemy w sposób bezpieczny rozładować napięcia zgromadzonego w ciele. Dopiero wtedy możliwe jest wyciszenie, konstruktywna rozmowa o tym co się wydarzyło i jak to zadziałało na nas. Tupanie/intensywne używanie nóg w bezpieczny sposób, przepychanie ściany, wykonanie kilku konkretnych pozycji jogi wspiera wejście w harmonie i opanowanie, zbalansowanie emocji (pozycje na 1 nodze). Koncentracja niezbędna do utrzymania określonych pozycji, w połączeniu z aktywnością mięśni, pomagają pozbyć się napięcia z ciała i uspokoić umysł.

Aspekt językowy:
Język i słowa wypowiadane w złości, jak komunikować się w bezpieczny i nie obrażający sposób.

Aspekt uważności:
Oddech jako narzędzie na wyciszenie, jak modulować i wspomagać się oddechem w trudnych sytuacjach. Wykonamy kilka ćwiczeń oddechowych, wydłużając wdech i wydech, (warto podczas oddychania zamknąć oczy i powtarzać: WDECH przy wdechu nosem i WYDECH przy wydechu ustami). Dzięki temu uwaga przeniesiona zostaje na coś innego, niż wzburzone myśli.
Obserwacja płomienia świecy, czyli skupienie uwagi na doznaniach płynących ze zmysłów, w tym przypadku na doznaniach wzrokowych, powoduje uspokojenie emocji i wyciszenie umysłu. Płomień świecy (podobnie jak słoik emocji, który wykonywaliśmy na innych zajęciach) jest tak hipnotyzujący, że po krótkim czasie można wrócić do równowagi.

 

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW: 514 900 604

Lepsze relacje w rodzinie.