Skontaktuj się z nami w sprawie wizyty:

zwiń

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Warsztaty dla mężczyzn Powrót

Jak być PRAWDZIWYM twardzielem w XXI wieku?

 

Być mężczyzną – co to warsztat dla mężczyznznaczy? Zdarza Ci się rozważać, czy to, co robisz, myślisz, czujesz, jest „męskie” czy „niemęskie”?

Rozumienie męskości w naszych czasach przechodzi znaczne modyfikacje. Model przekazywany nam przez naszych dziadków i ojców okazuje się często mało skuteczny w czasach zmian w rozumieniu ról społecznych np. wobec rozwoju niezależności i samodzielności kobiet. Z drugiej strony wielu z nas, dzisiejszych dojrzałych mężczyzn, było wychowywanych w dystansie od ojców – nieobecnych fizycznie (np. w wyniku rozstania rodziców czy nadmiernego zaangażowania w pracę) lub emocjonalnie (zamkniętych w sobie). Czasami więc po prostu brakuje nam dobrego wzorca…..

To powoduje, że zadajemy sobie często pytanie – jak godzić wiele sprzeczności? Jak być jednocześnie silnym, odważnym, spontanicznym, niezależnym, a z drugiej strony  – dbać o siebie, mieć kontakt ze swoimi emocjami i potrzebami, być w dobrych relacjach z najbliższymi i światem zewnętrznym.

Wielu z nas dochodzi do wniosku, że pojawiające się wątpliwości, obawy czy inne trudne doznania (np. bezsilność), nie „przystoją” prawdziwemu mężczyźnie. Nie przyznajemy się więc do ich, często nawet przed samymi sobą. Nie rozmawiamy też o nich z innym mężczyznami, choć większość z nas przeżywa podobne dylematy. W efekcie czujemy się często samotni i opuszczeni. Stąd prosta droga do ucieczkowego sięgania po alkohol, impulsywnych zachowań, depresji czy chorób somatycznych.

Większość z nas chce być „twardzielami”. Możemy nimi być! Ale w XXI wieku oznacza to co innego, niż wcześniej. Warsztaty dla mężczyzn to przestrzeń dla otwartej, „męskiej” rozmowy na tematy, które dotyczą nas wszystkich. To miejsce na refleksję, weryfikację własnych przekonań i stereotypów oraz na kreatywne poszukiwanie nowych sposobów bycia sobą.

  • Czym jest „męskość”? Co jest „męskie”?
  • Jak zachować siłę, jednocześnie dbając o swoje potrzeby?
  • Jak korzystać z trudnych emocji (smutku, złości, bezsilności)?
  • Jak budować spontaniczne, głębokie relacje z innymi mężczyznami (synem, ojcem, współpracownikami, przyjaciółmi)?
  • Jak pozostać sobą w relacjach z kobietami?

To niektóre z pytań, na które będziemy szukać odpowiedzi w męskim kręgu.

Warsztaty dla mężczyzn obejmuje 6 godzin zajęć w grupie maksymalnie 8 osobowej.